dcenter.pl

Nowoczesne rozwiązania

Otworzyliśmy profesjonalną serwerownię w samym centrum Warszawy. Stawiamy sobie wysokie wymagania i dzięki temu możemy zaoferować usługi na najwyższym poziomie.

więcej

Transmisja danych

Połączenia światłowodowe

Połączenia światłowodowe

Podstawą wszystkich usług telekomunikacyjnych jest stabilna sieć transmisji danych. W dcenter.pl doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego poza pomieszczeniami kolokacyjnymi posiadamy rozbudowaną sieć szkieletową, zdolną do przenoszenia sygnałów cyfrowych w różnych standardach i technologiach z bardzo dużymi prędkościami, sięgającymi dziesiątek gigabitów na sekundę.

Sieć teletransmisyjna dcenter.pl składa się z węzłów dostępowych oraz łączy światłowodowych. Sieć została zaprojektowana w architekturze "no single point of failure", co oznacza, że awaria dowolnego urządzenia albo łącza transmisyjnego nie powoduje przerwy w pracy sieci. Także większość czynności serwisowych może być wykonywana w sposób nie powodujący widocznych dla klienta przerw w transmisji danych.

W sieci dcenter.pl zastosowane zostały rozwiązania i urządzenia czołowych światowych producentów pracujące w konfiguracjach redundantnych. Dodatkowo dział Network Operations Center dysponuje urządzeniami zastępczymi na wypadek konieczności nagłej wymiany urządzeń szkieletowych. Takie podejście pozwala na zapewnienie najwyższych standardów jakościowych transmisji danych oraz ograniczenie czasów niedostępności sieci praktycznie do zera. Na bazie sieci szkieletowej dcenter.pl świadczone są różnego typu usługi telekomunikacyjne:

Dostęp do sieci Internet

Dzięki obecności w licznych węzłach transmisyjnych, uczestnictwie w większości dostępnych w Polsce międzyoperatorskich węzłów wymiany ruchu oraz posiadaniu doskonałej jakości łączy z operatorami międzynarodowymi Tier-1, dcenter.pl jest w stanie zapewnić łącze do sieci Internet o dowolnej wymaganej przepustowości. Proponowany przez nas dostęp charakteryzuje się wysoką niezawodnością (liczne peeringi BGP z innymi operatorami), krótkimi czasami dostępu oraz znakomitą stabilnością pracy.

Dostarczamy łącza różnych typów: z BGP lub z routingiem statycznym, z rozgłoszeniem adresów klienta lub przydzieleniem adresów dcenter.pl. Proponujemy także redundantne łącza do naszej sieci szkieletowej w przypadku konieczności zapewnienia bezwzględnej dostępności usług.

Pozostałe usługi Transmisji danych

Poza dostarczaniem łączy do sieci Internet proponujemy także inne usługi, skierowane do klientów o specyficznych wymaganiach, takie jak:

  • dzierżawa pasma w warstwie IP
    (udostępnienie łącza o ustalonej przepustowości pomiędzy dwoma węzłami sieci dcenter.pl w Polsce lub za granicą)
  • dostęp do węzłów wymiany ruchu
  • dzierżawa kanałów E1 i STM-1
  • dzierżawa ciemnych włókien optycznych
  • pozostała transmisja danych w uzgodnionej relacji i technologii

Zachęcamy do kontaktu z działem handlowym dcenter.pl w celu przygotowania odpowiedniej oferty. W zapytaniu ofertowym prosimy opisać zapotrzebowanie z podaniem możliwie największej ilości szczegółów co do wymaganej transmisji.

Copyright © 2009 dcenter.pl sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone.